Nordic Minimalist Strip Three-color Light LED Bedside Living Room Background Wall Lamp
- Two installation methods allow this wall lamp to better adapt to various installation environments, not only as a lighting tool, but also to decorate your home.
- This wall lamp body is composed of lacquered wrought iron material and acrylic lampshade, which is very easy to clean, rust-proof, stable and not easy to fall off, bringing a simple and modern beauty to your home.
- The uncomplicated design concept and exquisite craftsmanship of the wall lamp create a unique sense of space and art.
DETAILS
| Name: | Modern minimalist wall lamp |
| Material: | Iron + Acrylic |
| Color temperature: | White (6000K), warm white (3000K),3 step dimming(3000K/6000K/7000K) |
| Process: | Welding, high temperature paint |
| Light source: | LED/40W |
| Voltage: | 110v |
| Color: | White |
| Applicable space: | 161sq ft - 193sq ft |
| Applicable scene: | Home place |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: | 13.97lb |
| Size: | 2.36'' Width x 1.37'' Depth x 39.37'' |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Nordic Minimalist Strip Three-color Light LED Bedside Living Room Background Wall Lamp
Nordic Minimalist Strip Three-color Light LED Bedside Living Room Background Wall Lamp
- Two installation methods allow this wall lamp to better adapt to various installation environments, not only as a lighting tool, but also to decorate your home.
- This wall lamp body is composed of lacquered wrought iron material and acrylic lampshade, which is very easy to clean, rust-proof, stable and not easy to fall off, bringing a simple and modern beauty to your home.
- The uncomplicated design concept and exquisite craftsmanship of the wall lamp create a unique sense of space and art.
DETAILS
| Name: | Modern minimalist wall lamp |
| Material: | Iron + Acrylic |
| Color temperature: | White (6000K), warm white (3000K),3 step dimming(3000K/6000K/7000K) |
| Process: | Welding, high temperature paint |
| Light source: | LED/40W |
| Voltage: | 110v |
| Color: | White |
| Applicable space: | 161sq ft - 193sq ft |
| Applicable scene: | Home place |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: | 13.97lb |
| Size: | 2.36'' Width x 1.37'' Depth x 39.37'' |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.
Original: $100.99
-70%$100.99
$30.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Two installation methods allow this wall lamp to better adapt to various installation environments, not only as a lighting tool, but also to decorate your home.
- This wall lamp body is composed of lacquered wrought iron material and acrylic lampshade, which is very easy to clean, rust-proof, stable and not easy to fall off, bringing a simple and modern beauty to your home.
- The uncomplicated design concept and exquisite craftsmanship of the wall lamp create a unique sense of space and art.
DETAILS
| Name: | Modern minimalist wall lamp |
| Material: | Iron + Acrylic |
| Color temperature: | White (6000K), warm white (3000K),3 step dimming(3000K/6000K/7000K) |
| Process: | Welding, high temperature paint |
| Light source: | LED/40W |
| Voltage: | 110v |
| Color: | White |
| Applicable space: | 161sq ft - 193sq ft |
| Applicable scene: | Home place |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: | 13.97lb |
| Size: | 2.36'' Width x 1.37'' Depth x 39.37'' |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.






















