Nordic Linear Ceiling Lights Glass Globe 4/6 Heads Chandelier
- Stylish and elegant in style, this linear ceiling lights is perfect for modern home decor. Definitely the best choice for home lighting and decoration.
- This is the perfect interior decorative lamp, with an attractive look that looks like a work of art without the light on, giving you the enchanting ambience of a bright light source.
- Unique style linear ceiling lights is appropriate for home office, dining room, living room, restaurant and any space you like.
DETAILS
| Product Type: | Chandeliers |
| Light Style: | Nordic Style, Modern |
| Fixture Shape: | Sputnik |
| Fixture Finish: | Gold+Amber, Gold+Smoke Gray |
| Fixture Material: | Metal |
| Shade Material: | Glass |
| Process: | Electroplated |
| Light Direction: | Ambient Light |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), White (6000K) |
| Number of Lights: | 4-Lights, 6-Lights |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Base: | E27 |
| Power: | 6-8W |
| Illumination Area: | 161 sq ft - 215 sq ft |
| Voltage: | 110-120V |
| Applicable Scene: | Home Office, Dining Room, Living Room, Restaurant, Other |
DIMENSIONS
| Overall Width: | 47'' |
| Overall Depth: | 18'' |
| Overall Height: | 16'' |
| Chain/Cord Length: | 12'' (adjustable) |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
















Nordic Linear Ceiling Lights Glass Globe 4/6 Heads Chandelier
Nordic Linear Ceiling Lights Glass Globe 4/6 Heads Chandelier
- Stylish and elegant in style, this linear ceiling lights is perfect for modern home decor. Definitely the best choice for home lighting and decoration.
- This is the perfect interior decorative lamp, with an attractive look that looks like a work of art without the light on, giving you the enchanting ambience of a bright light source.
- Unique style linear ceiling lights is appropriate for home office, dining room, living room, restaurant and any space you like.
DETAILS
| Product Type: | Chandeliers |
| Light Style: | Nordic Style, Modern |
| Fixture Shape: | Sputnik |
| Fixture Finish: | Gold+Amber, Gold+Smoke Gray |
| Fixture Material: | Metal |
| Shade Material: | Glass |
| Process: | Electroplated |
| Light Direction: | Ambient Light |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), White (6000K) |
| Number of Lights: | 4-Lights, 6-Lights |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Base: | E27 |
| Power: | 6-8W |
| Illumination Area: | 161 sq ft - 215 sq ft |
| Voltage: | 110-120V |
| Applicable Scene: | Home Office, Dining Room, Living Room, Restaurant, Other |
DIMENSIONS
| Overall Width: | 47'' |
| Overall Depth: | 18'' |
| Overall Height: | 16'' |
| Chain/Cord Length: | 12'' (adjustable) |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.
Original: $335.99
-70%$335.99
$100.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Stylish and elegant in style, this linear ceiling lights is perfect for modern home decor. Definitely the best choice for home lighting and decoration.
- This is the perfect interior decorative lamp, with an attractive look that looks like a work of art without the light on, giving you the enchanting ambience of a bright light source.
- Unique style linear ceiling lights is appropriate for home office, dining room, living room, restaurant and any space you like.
DETAILS
| Product Type: | Chandeliers |
| Light Style: | Nordic Style, Modern |
| Fixture Shape: | Sputnik |
| Fixture Finish: | Gold+Amber, Gold+Smoke Gray |
| Fixture Material: | Metal |
| Shade Material: | Glass |
| Process: | Electroplated |
| Light Direction: | Ambient Light |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K), White (6000K) |
| Number of Lights: | 4-Lights, 6-Lights |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Base: | E27 |
| Power: | 6-8W |
| Illumination Area: | 161 sq ft - 215 sq ft |
| Voltage: | 110-120V |
| Applicable Scene: | Home Office, Dining Room, Living Room, Restaurant, Other |
DIMENSIONS
| Overall Width: | 47'' |
| Overall Depth: | 18'' |
| Overall Height: | 16'' |
| Chain/Cord Length: | 12'' (adjustable) |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.






















