🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Industrial Metal Glass Bubble Irregular Oval Staircase Chandeliers
- The lampshade with exquisite and unique irregular lamp-shaped design creates a romantic and comfortable atmosphere for you while emitting bright light.
- The contemporary industrial style lamp body has great light shape, modernity and attractiveness. Ceiling lights are easy to install and decorate indoor lighting in a simple way.
- This light blends perfectly with any environment, suitable for use in staircase, living room, dining rooms and aisles, it will impress wherever you decide to use it.
DETAILS
| Product Type: | Pendant Lighting |
| Style: | Nordic Style |
| Fixture Material: | Glass |
| Shade Material: | Glass |
| Light Direction: | Ambient Light |
| Light Source: | LED |
| Number of Tiers: | 1 |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Number of Lights: | 1-Light |
| Bulb Included: | Yes |
| Bulb Base: | E26, E27 |
| Power: | 4W |
| Voltage: | 110-120V |
| Illumination Area: | 161 sq.ft - 215 sq.ft |
| Applicable Scene: | Staircase, Dining Room, Living Room, Other |
DIMENSIONS
| Diameter: | 12'' |
| Overall Height: | 10'' |
| Chain/Cord Length: | 59'' (Adjustable) |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Industrial Metal Glass Bubble Irregular Oval Staircase Chandeliers
Industrial Metal Glass Bubble Irregular Oval Staircase Chandeliers
- The lampshade with exquisite and unique irregular lamp-shaped design creates a romantic and comfortable atmosphere for you while emitting bright light.
- The contemporary industrial style lamp body has great light shape, modernity and attractiveness. Ceiling lights are easy to install and decorate indoor lighting in a simple way.
- This light blends perfectly with any environment, suitable for use in staircase, living room, dining rooms and aisles, it will impress wherever you decide to use it.
DETAILS
| Product Type: | Pendant Lighting |
| Style: | Nordic Style |
| Fixture Material: | Glass |
| Shade Material: | Glass |
| Light Direction: | Ambient Light |
| Light Source: | LED |
| Number of Tiers: | 1 |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Number of Lights: | 1-Light |
| Bulb Included: | Yes |
| Bulb Base: | E26, E27 |
| Power: | 4W |
| Voltage: | 110-120V |
| Illumination Area: | 161 sq.ft - 215 sq.ft |
| Applicable Scene: | Staircase, Dining Room, Living Room, Other |
DIMENSIONS
| Diameter: | 12'' |
| Overall Height: | 10'' |
| Chain/Cord Length: | 59'' (Adjustable) |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.
Select Color
From $293.99
Industrial Metal Glass Bubble Irregular Oval Staircase Chandeliers—
$293.99
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- The lampshade with exquisite and unique irregular lamp-shaped design creates a romantic and comfortable atmosphere for you while emitting bright light.
- The contemporary industrial style lamp body has great light shape, modernity and attractiveness. Ceiling lights are easy to install and decorate indoor lighting in a simple way.
- This light blends perfectly with any environment, suitable for use in staircase, living room, dining rooms and aisles, it will impress wherever you decide to use it.
DETAILS
| Product Type: | Pendant Lighting |
| Style: | Nordic Style |
| Fixture Material: | Glass |
| Shade Material: | Glass |
| Light Direction: | Ambient Light |
| Light Source: | LED |
| Number of Tiers: | 1 |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Number of Lights: | 1-Light |
| Bulb Included: | Yes |
| Bulb Base: | E26, E27 |
| Power: | 4W |
| Voltage: | 110-120V |
| Illumination Area: | 161 sq.ft - 215 sq.ft |
| Applicable Scene: | Staircase, Dining Room, Living Room, Other |
DIMENSIONS
| Diameter: | 12'' |
| Overall Height: | 10'' |
| Chain/Cord Length: | 59'' (Adjustable) |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.






















