Black and Gold Chandeliers Contemporary Stylish Vintage Ceiling Light
Description:
This black and gold chandeliersĀ features precision-engineered metal body and vintage design, equipped with 6 G9 bulb sockets. The adjustable rod is 91.5 cm long, perfectly blending French vintage style with modern practicality, creating an elegant and vintage lighting solution for your space.
Highlights:
Six-head symmetrical layout:Ā This black and gold chandeliers six bulbs are symmetrically distributed in a classic pattern, showcasing French elegance.
Adjustable rod system:Ā The 91.5 cm rod can be freely adjusted in height to precisely fit various space needs.
Precision metal material: The body undergoes multiple anti-rust treatments, efficient heat dissipation, and long-lasting durability.
G9 bulb configuration: Supports high-efficiency LED light sources, easily creating a warm lighting environment.
French vintage style: Combines classical elements with modern simplicity, creating an elegant design.
You may also like:

WEIGHTS & DIMENSIONS
| Size: Diameter 40ā | |
| Weight: | 11.02lb |
| Size: | 40'' Width x 40'' Depth x 11.81'' Height |
DETAILS
| Product Type: | Modern Chandeliers |
| Product Name: | Black and gold chandeliers |
| Power Supply: | Hardwired |
| Voltage: | 110V |
| Style: | French Style |
| Material: | Hardware |
| Finish: | Black,Gold |
| Control Type: | Wall Switch |
| Mounting Type: | Hanging |
| Bulb Included: | No |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Indoor/Outdoor: | Indoor |
| Note: | The rod is 91.5 cm long and can be adjusted. |
| Product Care: | Turn Off the Power,Wipe Clean with Dry Cloth |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Base: | G9 (bulb not included) |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Black and Gold Chandeliers Contemporary Stylish Vintage Ceiling Light
Black and Gold Chandeliers Contemporary Stylish Vintage Ceiling Light
Description:
This black and gold chandeliersĀ features precision-engineered metal body and vintage design, equipped with 6 G9 bulb sockets. The adjustable rod is 91.5 cm long, perfectly blending French vintage style with modern practicality, creating an elegant and vintage lighting solution for your space.
Highlights:
Six-head symmetrical layout:Ā This black and gold chandeliers six bulbs are symmetrically distributed in a classic pattern, showcasing French elegance.
Adjustable rod system:Ā The 91.5 cm rod can be freely adjusted in height to precisely fit various space needs.
Precision metal material: The body undergoes multiple anti-rust treatments, efficient heat dissipation, and long-lasting durability.
G9 bulb configuration: Supports high-efficiency LED light sources, easily creating a warm lighting environment.
French vintage style: Combines classical elements with modern simplicity, creating an elegant design.
You may also like:

WEIGHTS & DIMENSIONS
| Size: Diameter 40ā | |
| Weight: | 11.02lb |
| Size: | 40'' Width x 40'' Depth x 11.81'' Height |
DETAILS
| Product Type: | Modern Chandeliers |
| Product Name: | Black and gold chandeliers |
| Power Supply: | Hardwired |
| Voltage: | 110V |
| Style: | French Style |
| Material: | Hardware |
| Finish: | Black,Gold |
| Control Type: | Wall Switch |
| Mounting Type: | Hanging |
| Bulb Included: | No |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Indoor/Outdoor: | Indoor |
| Note: | The rod is 91.5 cm long and can be adjusted. |
| Product Care: | Turn Off the Power,Wipe Clean with Dry Cloth |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Base: | G9 (bulb not included) |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.
Original: $2,423.99
-70%$2,423.99
$727.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description:
This black and gold chandeliersĀ features precision-engineered metal body and vintage design, equipped with 6 G9 bulb sockets. The adjustable rod is 91.5 cm long, perfectly blending French vintage style with modern practicality, creating an elegant and vintage lighting solution for your space.
Highlights:
Six-head symmetrical layout:Ā This black and gold chandeliers six bulbs are symmetrically distributed in a classic pattern, showcasing French elegance.
Adjustable rod system:Ā The 91.5 cm rod can be freely adjusted in height to precisely fit various space needs.
Precision metal material: The body undergoes multiple anti-rust treatments, efficient heat dissipation, and long-lasting durability.
G9 bulb configuration: Supports high-efficiency LED light sources, easily creating a warm lighting environment.
French vintage style: Combines classical elements with modern simplicity, creating an elegant design.
You may also like:

WEIGHTS & DIMENSIONS
| Size: Diameter 40ā | |
| Weight: | 11.02lb |
| Size: | 40'' Width x 40'' Depth x 11.81'' Height |
DETAILS
| Product Type: | Modern Chandeliers |
| Product Name: | Black and gold chandeliers |
| Power Supply: | Hardwired |
| Voltage: | 110V |
| Style: | French Style |
| Material: | Hardware |
| Finish: | Black,Gold |
| Control Type: | Wall Switch |
| Mounting Type: | Hanging |
| Bulb Included: | No |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Indoor/Outdoor: | Indoor |
| Note: | The rod is 91.5 cm long and can be adjusted. |
| Product Care: | Turn Off the Power,Wipe Clean with Dry Cloth |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Base: | G9 (bulb not included) |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.




















