🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Classical Gold Chandelier Light LED Copper Glass Crystal Modern Chandeliers
- This crystal gold chandelier light is full of charm and sparkle, which can add sparkle and style to your home decor with its sparkling crystal lampshade or golden lamp stand.
- The elegant crystal hanging lamp has four sizes of 11 lights, 9 lights, 7 lights and 4 lights for you to choose, and its different sizes of lamps can meet the needs of different spaces.
- LED chandelier is suitable for the bedroom, living room, study, dining room and more. It is the perfect lighting fixture and decoration for indoor space.
DETAILS
| Product Type: | Chandeliers |
| Design: | Unique Design |
| Fixture Finish: | Gold |
| Fixture Material: | Copper |
| Shade Material: | Copper |
| Light Direction: | Ambient Light |
| Light Source: | LED |
| Number of Lights: | 4-Light, 7-Light, 9-Light, 11-Light |
| Bulb Included: | Yes |
| Bulb Base: | E12, E14 |
| Voltage: | 110-120V |
| Illumination Area: | 161 sq.ft - 215 sq.ft |
| Applicable Scene: | Bedroom, Living Room, Dining Room, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| 4-Light: | |
| Weight: | 11.01lb |
| Size: | 22'' Diameter x 18'' Height |
| 7-Light: | |
| Weight: | 17.64lb |
| Size: | 26'' Diameter x 18'' Height |
| 9-Light: | |
| Weight: | 22.05lb |
| Size: | 33'' Diameter x 18'' Height |
| 11-Light: | |
| Weight: | 26.46lb |
| Size: | 39'' Diameter x 18'' Height |
| Chain/Cord: | Adjustable |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns












Classical Gold Chandelier Light LED Copper Glass Crystal Modern Chandeliers
Classical Gold Chandelier Light LED Copper Glass Crystal Modern Chandeliers
- This crystal gold chandelier light is full of charm and sparkle, which can add sparkle and style to your home decor with its sparkling crystal lampshade or golden lamp stand.
- The elegant crystal hanging lamp has four sizes of 11 lights, 9 lights, 7 lights and 4 lights for you to choose, and its different sizes of lamps can meet the needs of different spaces.
- LED chandelier is suitable for the bedroom, living room, study, dining room and more. It is the perfect lighting fixture and decoration for indoor space.
DETAILS
| Product Type: | Chandeliers |
| Design: | Unique Design |
| Fixture Finish: | Gold |
| Fixture Material: | Copper |
| Shade Material: | Copper |
| Light Direction: | Ambient Light |
| Light Source: | LED |
| Number of Lights: | 4-Light, 7-Light, 9-Light, 11-Light |
| Bulb Included: | Yes |
| Bulb Base: | E12, E14 |
| Voltage: | 110-120V |
| Illumination Area: | 161 sq.ft - 215 sq.ft |
| Applicable Scene: | Bedroom, Living Room, Dining Room, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| 4-Light: | |
| Weight: | 11.01lb |
| Size: | 22'' Diameter x 18'' Height |
| 7-Light: | |
| Weight: | 17.64lb |
| Size: | 26'' Diameter x 18'' Height |
| 9-Light: | |
| Weight: | 22.05lb |
| Size: | 33'' Diameter x 18'' Height |
| 11-Light: | |
| Weight: | 26.46lb |
| Size: | 39'' Diameter x 18'' Height |
| Chain/Cord: | Adjustable |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.
Select Number of Lights
From $148.20
Original: $493.99
-70%Classical Gold Chandelier Light LED Copper Glass Crystal Modern Chandeliers—
$493.99
$148.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- This crystal gold chandelier light is full of charm and sparkle, which can add sparkle and style to your home decor with its sparkling crystal lampshade or golden lamp stand.
- The elegant crystal hanging lamp has four sizes of 11 lights, 9 lights, 7 lights and 4 lights for you to choose, and its different sizes of lamps can meet the needs of different spaces.
- LED chandelier is suitable for the bedroom, living room, study, dining room and more. It is the perfect lighting fixture and decoration for indoor space.
DETAILS
| Product Type: | Chandeliers |
| Design: | Unique Design |
| Fixture Finish: | Gold |
| Fixture Material: | Copper |
| Shade Material: | Copper |
| Light Direction: | Ambient Light |
| Light Source: | LED |
| Number of Lights: | 4-Light, 7-Light, 9-Light, 11-Light |
| Bulb Included: | Yes |
| Bulb Base: | E12, E14 |
| Voltage: | 110-120V |
| Illumination Area: | 161 sq.ft - 215 sq.ft |
| Applicable Scene: | Bedroom, Living Room, Dining Room, Other |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| 4-Light: | |
| Weight: | 11.01lb |
| Size: | 22'' Diameter x 18'' Height |
| 7-Light: | |
| Weight: | 17.64lb |
| Size: | 26'' Diameter x 18'' Height |
| 9-Light: | |
| Weight: | 22.05lb |
| Size: | 33'' Diameter x 18'' Height |
| 11-Light: | |
| Weight: | 26.46lb |
| Size: | 39'' Diameter x 18'' Height |
| Chain/Cord: | Adjustable |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.






















