Nordic Hollow Minimalist Three-color Dimming Integrated Bladeless Ceiling Fan Lamp
- Contemporary and stylish, the ceiling fan with its hollowed-out lamp shade blends in with the rest of your home, making it the perfect addition to the house.
- The ceiling fan light can control three-color dimming at will, the light is bright without stroboscopic, and the light color can be adjusted according to different scenes to achieve the best lighting effect.
- The hollow lamp body has a delicate texture, easy to install and disassemble, easy to clean, and has good air guiding performance.
DETAILS
| Fan Light Type: | Ceiling Fan Light |
| Colors: | White, Black |
| Light source: | 36W*2 |
| Voltage: | 110v |
| Material: | Injection molding + acrylic |
| Fan blades material: | ABS |
| Space: | 161sq ft - 215sq ft |
| Applicable: | Bedroom, living room, study, dining room, balcony, children's room, etc. |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: | 7.72lb |
| Diameter: | 19.68'' |
| Height: | 7.87'' |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Nordic Hollow Minimalist Three-color Dimming Integrated Bladeless Ceiling Fan Lamp
Nordic Hollow Minimalist Three-color Dimming Integrated Bladeless Ceiling Fan Lamp
- Contemporary and stylish, the ceiling fan with its hollowed-out lamp shade blends in with the rest of your home, making it the perfect addition to the house.
- The ceiling fan light can control three-color dimming at will, the light is bright without stroboscopic, and the light color can be adjusted according to different scenes to achieve the best lighting effect.
- The hollow lamp body has a delicate texture, easy to install and disassemble, easy to clean, and has good air guiding performance.
DETAILS
| Fan Light Type: | Ceiling Fan Light |
| Colors: | White, Black |
| Light source: | 36W*2 |
| Voltage: | 110v |
| Material: | Injection molding + acrylic |
| Fan blades material: | ABS |
| Space: | 161sq ft - 215sq ft |
| Applicable: | Bedroom, living room, study, dining room, balcony, children's room, etc. |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: | 7.72lb |
| Diameter: | 19.68'' |
| Height: | 7.87'' |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Contemporary and stylish, the ceiling fan with its hollowed-out lamp shade blends in with the rest of your home, making it the perfect addition to the house.
- The ceiling fan light can control three-color dimming at will, the light is bright without stroboscopic, and the light color can be adjusted according to different scenes to achieve the best lighting effect.
- The hollow lamp body has a delicate texture, easy to install and disassemble, easy to clean, and has good air guiding performance.
DETAILS
| Fan Light Type: | Ceiling Fan Light |
| Colors: | White, Black |
| Light source: | 36W*2 |
| Voltage: | 110v |
| Material: | Injection molding + acrylic |
| Fan blades material: | ABS |
| Space: | 161sq ft - 215sq ft |
| Applicable: | Bedroom, living room, study, dining room, balcony, children's room, etc. |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Weight: | 7.72lb |
| Diameter: | 19.68'' |
| Height: | 7.87'' |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.






















