🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Creative PE Round Ball LED White Modern Pendant Light Hanging Lamp
- The chandelier is made of PE material, and its shape is natural and creative, showing a unique charm. The pendant light creates a modern and stylish style in your interior space, which is the perfect home decoration.
- Our hanging lights are available in different sizes and can be installed individually or in combination with multiple light fixtures. Either combination will bring bright lighting and attractive decor to your home.
- The hanging wire of the island light can be adjusted, which is not only suitable for different installation scenes, but also facilitates the design of different island light combinations.
DETAILS
| Product Type: | Pendant Lighting |
| Style: | Modern |
| Finish: | White |
| Material: | PE |
| Power Supply: | Hardwired |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Voltage: | 110V |
| Applicable Scene: | Bedroom,Dining Room,Living Room,Staircase |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Size: 9'' Dia x 8'' H | |
| Weight: | 1.68lb |
| Size: | 9.06'' Width x 9.06'' Depth x 7.87'' Height |
| Size: 13'' Dia x 11'' H | |
| Weight: | 3.37lb |
| Size: | 11.42'' Width x 12.60'' Depth x 11.42'' Height |
| Size: 18'' Dia x 16'' H | |
| Weight: | 5.00lb |
| Size: | 15.75'' Width x 15.75'' Depth x 17.72'' Height |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Creative PE Round Ball LED White Modern Pendant Light Hanging Lamp
Creative PE Round Ball LED White Modern Pendant Light Hanging Lamp
- The chandelier is made of PE material, and its shape is natural and creative, showing a unique charm. The pendant light creates a modern and stylish style in your interior space, which is the perfect home decoration.
- Our hanging lights are available in different sizes and can be installed individually or in combination with multiple light fixtures. Either combination will bring bright lighting and attractive decor to your home.
- The hanging wire of the island light can be adjusted, which is not only suitable for different installation scenes, but also facilitates the design of different island light combinations.
DETAILS
| Product Type: | Pendant Lighting |
| Style: | Modern |
| Finish: | White |
| Material: | PE |
| Power Supply: | Hardwired |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Voltage: | 110V |
| Applicable Scene: | Bedroom,Dining Room,Living Room,Staircase |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Size: 9'' Dia x 8'' H | |
| Weight: | 1.68lb |
| Size: | 9.06'' Width x 9.06'' Depth x 7.87'' Height |
| Size: 13'' Dia x 11'' H | |
| Weight: | 3.37lb |
| Size: | 11.42'' Width x 12.60'' Depth x 11.42'' Height |
| Size: 18'' Dia x 16'' H | |
| Weight: | 5.00lb |
| Size: | 15.75'' Width x 15.75'' Depth x 17.72'' Height |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.
Select Size
From $39.90
Original: $132.99
-70%Creative PE Round Ball LED White Modern Pendant Light Hanging Lamp—
$132.99
$39.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- The chandelier is made of PE material, and its shape is natural and creative, showing a unique charm. The pendant light creates a modern and stylish style in your interior space, which is the perfect home decoration.
- Our hanging lights are available in different sizes and can be installed individually or in combination with multiple light fixtures. Either combination will bring bright lighting and attractive decor to your home.
- The hanging wire of the island light can be adjusted, which is not only suitable for different installation scenes, but also facilitates the design of different island light combinations.
DETAILS
| Product Type: | Pendant Lighting |
| Style: | Modern |
| Finish: | White |
| Material: | PE |
| Power Supply: | Hardwired |
| Light Source: | LED |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Voltage: | 110V |
| Applicable Scene: | Bedroom,Dining Room,Living Room,Staircase |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Size: 9'' Dia x 8'' H | |
| Weight: | 1.68lb |
| Size: | 9.06'' Width x 9.06'' Depth x 7.87'' Height |
| Size: 13'' Dia x 11'' H | |
| Weight: | 3.37lb |
| Size: | 11.42'' Width x 12.60'' Depth x 11.42'' Height |
| Size: 18'' Dia x 16'' H | |
| Weight: | 5.00lb |
| Size: | 15.75'' Width x 15.75'' Depth x 17.72'' Height |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.






















