Decorative Outdoor Wall Lights Gray Waterproof Ring Crescent Lamp
Description:
This moon decorative outdoor wall lights features a stainless steel body and an acrylic lampshade, available in two sizes and dual power options. The solar version is equipped with a 6000mAh battery that lasts for 36 hours and supports IP65 waterproof rating, providing a dreamy lighting solution for outdoor spaces with its romantic moon shape.
Highlights:
Moon-shaped design: This decorative outdoor wall lights crescent moon embedded within a circular frame creates romantic light and shadow art.
Dual power system: Reliable power supply for the plug-in version and eco-friendly solar version to meet different needs.
IP65 full protection: Completely dustproof and waterproof, suitable for various harsh outdoor environments.
Two size options: A 35cm elegant version and a 62cm grand version, suitable for different space scales.
Acrylic soft light technology: Optical-grade acrylic provides uniform and gentle light, simulating natural moonlight effects.
You may also like:

WEIGHTS & DIMENSIONS
DETAILS
| Product Type: | Outdoor Wall Sconces |
| Product Name: | Decorative outdoor wall lights |
| Style: | Modern |
| Material: | Stainless Steel |
| Finish: | Gray |
| Shade Material: | Acrylic |
| Shade Color: | White |
| Light Source: | LED Integrated |
| Bulb Included: | Yes |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Mounting Type: | Wall Mount |
| Ingress Protection: | IP65 |
| Indoor/Outdoor: | Outdoor |
| Product Care: | Turn Off the Power,Wipe Clean with Dry Cloth |
| Voltage: | 110v,110V |
| Power Supply: | Hardwired,Solar |
| Control Type: | Remote Control Switch,Wall Switch |
| Battery Capacity: | 6000MAH |
| Working Time: | 36H |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Decorative Outdoor Wall Lights Gray Waterproof Ring Crescent Lamp
Decorative Outdoor Wall Lights Gray Waterproof Ring Crescent Lamp
Description:
This moon decorative outdoor wall lights features a stainless steel body and an acrylic lampshade, available in two sizes and dual power options. The solar version is equipped with a 6000mAh battery that lasts for 36 hours and supports IP65 waterproof rating, providing a dreamy lighting solution for outdoor spaces with its romantic moon shape.
Highlights:
Moon-shaped design: This decorative outdoor wall lights crescent moon embedded within a circular frame creates romantic light and shadow art.
Dual power system: Reliable power supply for the plug-in version and eco-friendly solar version to meet different needs.
IP65 full protection: Completely dustproof and waterproof, suitable for various harsh outdoor environments.
Two size options: A 35cm elegant version and a 62cm grand version, suitable for different space scales.
Acrylic soft light technology: Optical-grade acrylic provides uniform and gentle light, simulating natural moonlight effects.
You may also like:

WEIGHTS & DIMENSIONS
DETAILS
| Product Type: | Outdoor Wall Sconces |
| Product Name: | Decorative outdoor wall lights |
| Style: | Modern |
| Material: | Stainless Steel |
| Finish: | Gray |
| Shade Material: | Acrylic |
| Shade Color: | White |
| Light Source: | LED Integrated |
| Bulb Included: | Yes |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Mounting Type: | Wall Mount |
| Ingress Protection: | IP65 |
| Indoor/Outdoor: | Outdoor |
| Product Care: | Turn Off the Power,Wipe Clean with Dry Cloth |
| Voltage: | 110v,110V |
| Power Supply: | Hardwired,Solar |
| Control Type: | Remote Control Switch,Wall Switch |
| Battery Capacity: | 6000MAH |
| Working Time: | 36H |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.
Original: $422.99
-70%$422.99
$126.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description:
This moon decorative outdoor wall lights features a stainless steel body and an acrylic lampshade, available in two sizes and dual power options. The solar version is equipped with a 6000mAh battery that lasts for 36 hours and supports IP65 waterproof rating, providing a dreamy lighting solution for outdoor spaces with its romantic moon shape.
Highlights:
Moon-shaped design: This decorative outdoor wall lights crescent moon embedded within a circular frame creates romantic light and shadow art.
Dual power system: Reliable power supply for the plug-in version and eco-friendly solar version to meet different needs.
IP65 full protection: Completely dustproof and waterproof, suitable for various harsh outdoor environments.
Two size options: A 35cm elegant version and a 62cm grand version, suitable for different space scales.
Acrylic soft light technology: Optical-grade acrylic provides uniform and gentle light, simulating natural moonlight effects.
You may also like:

WEIGHTS & DIMENSIONS
DETAILS
| Product Type: | Outdoor Wall Sconces |
| Product Name: | Decorative outdoor wall lights |
| Style: | Modern |
| Material: | Stainless Steel |
| Finish: | Gray |
| Shade Material: | Acrylic |
| Shade Color: | White |
| Light Source: | LED Integrated |
| Bulb Included: | Yes |
| Color Temperature: | Warm White (3000K) |
| Mounting Type: | Wall Mount |
| Ingress Protection: | IP65 |
| Indoor/Outdoor: | Outdoor |
| Product Care: | Turn Off the Power,Wipe Clean with Dry Cloth |
| Voltage: | 110v,110V |
| Power Supply: | Hardwired,Solar |
| Control Type: | Remote Control Switch,Wall Switch |
| Battery Capacity: | 6000MAH |
| Working Time: | 36H |
NOTE
1 in = 2.54 cm; 1 cm = 0.39 in
* Should you require any further information about our products and services, feel free to Contact Us.
























